Skip to content Skip to footer

Henryk Dedo

Mąż Diny, tata, dziadek Julki, Jasia, Piotrka i Kuby. Ewangelista, dziennikarz, reportażysta, prezes Fundacji „Głos Ewangelii”. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W wolnym czasie, poza czytaniem, książek jeździ na nartach, chodzi po górach. 

Anna Kacprowicz

Doradca psychologiczny, Life & Executive Coach, trener rozwoju osobistego, mentor, autorka programów szkoleniowych. Współzałożycielka ACCh – Akademii Coachów Chrześcijańskich. Prowadząca roczne Studium Coachingu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Dobromir Makowski

Ewangelista, streetworker, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej, misjonarz. Od 2011 roku odwiedził ponad 1000 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno -wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą.

Radosław Siewniak

Publicysta, ewangelista, założyciel i prezes Stowarzyszenia „Do Źródła”, wizjoner. Autor książki „Prawda głodna odwagi”. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii manualnej i rehabilitacji neurologicznej. Miłośnik gór, wspinaczki, fotografii, poezji oraz piłki nożnej.

O NASZYCH OBOZACH I ICH WPŁYWIE

Pastor dr Mateusz Wichary

(Pastor, Przewodniczący Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP)
Obozy dla młodzieży to wielkie wyzwanie dla Kościoła. To momenty szczególnych wzruszeń i refleksji. Bóg używa go dla obudzenia sumień, wzbudzenia nowych, odkrywczych myśli, zasiania nadziei na zmianę, decyzji poddania życia Chrystusowi. Lubię te chwile. To wspaniale pomagać im w tak istotnych zwrotach życiowych. To wspaniała okazja do rozpoczęcia na nowo, wymagająca kontynuacji w wiernej i wytrwałej pracy duszpasterskiej w ciągu roku.

Pastor Rafał Piekarski

(Społeczność Chrześcijańska TOMY w Tomaszowie Mazowieckim)
Warto pracować z młodymi ludźmi, bo to jest taki okres w życiu, w którym człowiek podejmuje kluczowe dla przyszłości decyzje. Jeżeli teraz nie będziemy w stanie pomóc młodym ludziom oprzeć te decyzje na właściwym fundamencie, to później będzie coraz trudniej. Bycie ze sobą przez 24/h dobę przez 10 dni, wspólne zabawy, rozmowy, wygłupianie się, poważne dyskusje, to wszystko bardzo zbliża ludzi. Podczas obozu – kiedy własne środowisko i problemy codziennego życia zostały w domu – człowiek może spojrzeć na siebie w inny sposób. Tu znajduje się czas, żeby pytać i rozmawiać o rzeczach, które są najważniejsze.

Pastor Sławomir Foks

(Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Warszawie)
Im starszy jest człowiek, tym trudniej mu zdecydować o rozpoczęciu życia z Chrystusem. Tych kilkanaście dni spędzonych na obozie, przy Bożym Słowie, radosnym śpiewie w atmosferze miłości, jednocześnie przy okrzykach towarzyszących zabawom, ma niesamowitą wartość. Zmiana serca młodego człowieka dzięki Ewangelii ma wpływ na jego relacje, szkołę, rodzinny dom, jeg przyszłą rodzinę, a więc na jego młodość, starość …. i nie tylko. Nie możemy zaprzestać czynić tego, co ma tak wielki wpływ nie tylko na to, co ziemskie, ale również na to, co wieczne. 

Pastor Adrian Stróżek

(II Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku) 
W okresie wakacyjnym młodzi mają więcej czasu i są skłonni do pewnych refleksji, do podsumowań tego, co się dzieje w ich życiu. Obóz to przestrzeń w której mogą

zatrzymać się i spróbować odpowiedzieć sobie na pytania – gdzie jestem, dokąd zmierzam, czego pragnę? Wbrew założeniu, że wiara jest rzeczą prywatną, o której nie powinno się mówić – tutaj się mówi.