DOBROMIR MAKOWSKI
Nauczyciel wychowania fizycznego oraz magister pedagogiki resocjalizacyjnej. Jest pomysłodawcą projektu RapPedagogia, w ramach którego od 2011 roku objechał ponad 1000 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno -wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Kanada, USA.
IRENEUSZ DAWIDOWICZ
Pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku „Droga Zbawienia”. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia „Ku Dobrej Nadziei” w Białymstoku. Psycholog o specjalności klinicznej, diagnosta i lekarz w Szpitalu Psychiatryczny w Choroszczy. W Zespole Szkół nr 17 w Białymstoku pracuje z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.
ANNA KACPROWICZ
Doradca psychologiczny, Life & Executive Coach, Coach Relacji, trener rozwoju osobistego, mentor, autorka programów szkoleniowych i warsztatów rozwoju osobistego wieloletni praktyk z zakresu finansów i księgowości. Współzałożycielka ACCh – Akademii Coachów Chrześcijańskich. Prowadząca roczne Studium Coachingu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.
Radosław Siewniak
Obozy Fundacji „Głos Ewangelii” w znakomity sposób ukazują, co jest ważne w życiu, o co warto zabiegać, powalczyć, o co się troszczyć. Łączą dobrą zabawę, aktywność ruchową z czasem na refleksję, na kształtowanie dobrych postaw i charakteru. Praktycznie uczą, że przechodzimy przez różne etapy. Posuwamy się naprzód nierównomiernie, doświadczając zwycięstw i triumfów, ale też porażek i upadków. Obozy FGE wskazują przy tym elementy, wartości stałe i niewzruszone, na których można bezpiecznie budować. Kierują uwagę na osobę Jezusa Chrystusa, ale w sposób nienarzucający, szanujący wolność młodego człowieka. Jednocześnie pobudzają do stawiania sobie pytań o sens i cel życia, pytań mogących się stać impulsem do rozpoczęcia nowego życia przez uczestników obozów.
Warto pracować z młodymi ludźmi, bo to jest taki okres w życiu, w którym człowiek podejmuje kluczowe dla przyszłości decyzje. Jeżeli teraz nie będziemy w stanie pomóc młodym ludziom oprzeć te decyzje na właściwym fundamencie, to później będzie coraz trudniej.
Bycie ze sobą przez 24/h dobę przez 10 dni, wspólne zabawy, rozmowy, wygłupianie się, poważne dyskusje, to wszystko bardzo zbliża ludzi. Podczas obozu – kiedy własne środowisko i problemy codziennego życia zostały w domu - człowiek może spojrzeć na siebie w inny sposób. Tu znajduje się czas, żeby pytać i rozmawiać o rzeczach, które są najważniejsze.
Rafał Piekarski
Obozy dla młodzieży to wielkie wyzwanie dla Kościoła. To moment szczególnych wzruszeń i refleksji. Bóg używa go dla obudzenia sumień, wzbudzenia nowych, odkrywczych myśli, zasiania nadziei na zmianę, decyzji poddania życia Chrystusowi. Lubię te chwile. Wspaniale jest pomagać im w tak istotnych zwrotach życiowych. To wyjątkowa okazja do rozpoczęcia na nowo, wymagająca kontynuacji w wiernej i wytrwałej pracy duszpasterskiej w ciągu roku.
DR MatEusz Wichary
Adrian stróżek
W okresie wakacyjnym młodzi mają więcej czasu i są skłonni do pewnych refleksji, do podsumowań tego, co się dzieje w ich życiu. Obóz to przestrzeń w której mogą zatrzymać się i spróbować odpowiedzieć sobie na pytania – gdzie jestem, dokąd zmierzam, czego pragnę? Wbrew założeniu, że wiara jest rzeczą prywatną, o której nie powinno się mówić – tutaj się mówi.
Dr Janusz Kucharczyk
Obozy „Głosu Ewangelii” to nie tylko ewangelia. Dzieciaki często ładują się w kłopoty z powodu nadmiaru czasu, braku ciekawych i pożytecznych zajęć, nieodpowiedniego towarzystwa. Obóz jest okazją do spędzania wakacji w konstruktywny sposób, w dobrym towarzystwie, bez ryzyka dostępu do narkotyków, alkoholu czy ryzyka niechcianej ciąży. Oferuje alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, może zaszczepić pasje sportowe, artystyczne, naukowe. Wskazuje na istnienie innego towarzystwa i autorytetów niż dilerzy narkotyków albo uczestnicy zakrapianych imprez czy seksualnych eksperymentów. Czasami tyle wystarczy, by chrześcijaństwo zaczęło kojarzyć się dzieciakom nie ze sztampą, zapachem kadzidła, pustą tradycją i topornym moralizatorstwem, tylko z dobrą zabawą i życiowym wyzwaniem.
Leszek Korzeniecki
Organizowane przez Fundację „Głos Ewangelii” obozy stwarzają wrażenie, iż udało się połączyć rzeczy, które pozornie są nie do połączenia. Z jednej strony uczestnicy doświadczają atmosfery dobrej zabawy i odpoczynku, z drugiej strony zajmują się bardzo poważnymi treściami, które mogą im pomóc w dokonywaniu słusznych wyborów w późniejszym życiu. Podczas obozów prowadzę spotkania o charakterze profilaktycznym cieszące się dużym zainteresowaniem. Osobiście wierzę, że przynajmniej część uczestników skorzysta z realizowanego materiału do kształtowania swoich poglądów, a w końcu to one będą kierować ich postępowaniem.
Anna Kułakowska
Co ma największy wpływ na młodzież w dzisiejszych czasach? Telewizja, Internet, gry komputerowe?! Człowiek wymyślił technikę, by mu pomagała. Zachwyt nad nowymi gadżetami spowodował, że to one w znacznej mierze zaczęły wychowywać i mieć wpływ na kolejne pokolenia. Ale czy technika jest w stanie zastąpić najważniejszą rzecz, jaką jest relacja miłości, dać bliskość, nauczyć stawiać czoło wyzwaniom i je pokonywać? Zdecydowanie nie! Widzimy to w coraz większej pustce doświadczanej przez nowe pokolenia, w ich bezcelowości i coraz większym zagubieniu. Dlatego my jako dorosłe pokolenie poczuwamy się do wywierania wpływu na „naszych następców”. Spędzanie z nimi czasu, dawanie im z siebie tego, co najlepsze, przekazywanie naszych doświadczeń z Bogiem, nauka, jak się przednio bawić bez wspomagaczy chemicznych to największe skarby, jakie możemy przekazać tym, których osobowości i charaktery dopiero się kształtują. Dziesięć takich obozowych dni może być punktem zwrotnym w życiu każdego nastolatka.
weź udział w obozie
www.gospel.pl